MISTROVSTVÍ SLOVENSKÉ REPUBLIKY JUNIORŮ NA JEZEŘE 2023

V sobotu 25.3.2023 se konal 0.ročník Mistrovství Slovenské republiky juniorů v jezerním muškaření, na které jsme byli pozvaní. Vzali jsme 5 našich juniorů, objednali ubytování a v pátek před závodem jsme dorazili do Bánské Bystřice, kde se tento závod druhý den konal. Závodu se zúčastnili Michal Slavíček, Tomáš Wittner, Jakub Vedral, Fanda Hodek a Jonáš Včeliš.

Po shlédnutí závodního jezera Trout Aréna Aqualand Tornado, které je opravdu nadstandardně zarybněno pstruhy velikosti 25-70cm a pstruzi v podvečer sbírali snad na celé ploše jezera, jsme se odebrali na místo, kde proběhlo zahájení závodu a rozlosování.

Los nám úplně nepřál a 3 kluci chytali proti sobě v jedné skupině včetně tří slovenských reprezentantů a 2 kluci v druhé skupině proti dalšímu reprezentantovi. Třetí skupina byla bez čechů.

Na základě zpráv od slovenských kamarádů, kteří byli na tomto jezeře trénovat a nachytali neskutečný počet ryb, jsme si mysleli, že závod bude o tom, kdo dokáže nejrychleji zdolávat a zapisovat velký počet ryb. Opak byl pravdou. Týden před námi zde měli závod vláčkaři a na rybách to bylo opravdu znát. Kluci byli nuceni neustále měnit techniky a ryby hledat a přesvědčovat je k záběru. Od prvních kol se již sušilo, splávkovalo, mokřilo a nakonec nás zachraňovali spenti na 20 háčku.

Po velkém boji, kdy si Jonáš dokonce při odebírání ryby kompletně celý vykoupal (ale rybu podebral), jsme dopadli, si myslím, velice dobře.

2.místo Michal Slavíček

4.místo Fanda Hodek

5.místo Jonáš Včeliš

8.místo Jakub Vedral

27.místo Tomáš Wittner

Po skončení závodu jsme zůstali ještě na závod dospělých. který se konal v neděli na stejném jezeře.

Chytání bylo velice těžké a úplně jiné než den před tím. Někdo si s tím poradil lépe, jiný hůře.

4.místo Jonáš Včeliš

10.místo Jakub Vedral

21.místo Tomáš Wittner

23.místo Michal Slavíček

24.místo Fanda Hodek.

Děkujeme moc kamarádům ze Slovenska, že nás pozvali a starali se o nás a moc jsme si to užili. Děkujeme dospělákům, kteří s námi jeli jako doprovod a bez kterých by se tyto akce nedali podnikat. DÍKY VÁM VŠEM.

PS: a samozřejmě díky našim juniorům, kteří opravdu bojovali a dali do toho vše, i když to někdy nebylo jednoduché. Díky kluci, jste borci.