MISTROVSTVÍ ČESKÉ REPUBLIKY V JEZERNÍM MUŠKAŘENÍ – VÝSLEDKY

Ve dnech 28.-30. 4. 2023 se konalo Mistrovství České republiky v jezerním muškaření. Letošní šampionát pořádal Územní svaz města Prahy a jeho organizace MO ČRS Praha 10 – Vinohrady (Muškaři Vinohrady).

Svou účast potvrdilo prvních čtyřicet muškařů z žebříčku 2022 a šest žen. Pořádající Územní svaz města Prahy a MO Praha 10 – Vinohrady (Muškaři Vinohrady) se pořadatelství zhostily na výbornou. Kvalitně byla připravená jak organizace celého závodu, tak především jezero “Boží voda” v areálu líhně Liběchov se pstruhovou rybí obsádkou.

Dvoudenní závod proběhl ve čtyřech sektorech. Tři sektory ze břehu a jeden lodní sektor. Jak už to bývá, ani tady jsme se neobešli bez lepších a horších míst. Jenže ryby ovládat ještě neumíme a neumíme ani zařídit, aby se rozjely a rovnoměrně tahaly i v neděli. A tak se celý závod po neděli docela zamotal. Přesto lze hovořit o velice vysoké laťce, kterou “pražáci” nasadili.

Slavnostního vyhlášení v hotelu Ludmila se zúčastnil a ceny nejlepším předal předseda ČRS Dr. Karel Mach. Mistrem republiky v jezerním muškaření se pro rok 2023 stal Pavel Čapek, druhé místo obsadil František Adam, bronz bral Tomáš Langer. Mistryní mezi ženami se pro rok 2023 stala Kateřina Švagrová před Markétou Procházkovou a Terezou Rutovou.